Lokalita

Jedinečná
lokalita

Areál je situovaný v centre
Tatranskej Lomnice, na hranici
tatranského národného parku.
elements

Tatranská
Lomnica

Tatranskú Lomnicu, najväčšiu tatranskú osadu, možno bez zveličenia nazvať miestnym turistickým centrom. Je nástupným bodom na horské aj lezecké túry, rovnako ako vstupnou bránou do priľahlých lyžiarskych areálov či bežkárskych terénov.

Na svoje si prídu aj priaznivci kultúrnych a odpočinkových aktivít: nachádzajú sa tu múzeá a umelecké galérie, rad parkov a botanická záhrada, wellness centrá a detské ihriská.

elements
elements

V tesnej blízkosti sa nachádza lanovka na Skalnaté pleso a Lomnický štít. Váš druhý domov na horách tak ponúka ideálnu kombináciu športového aj kultúrneho vyžitia spolu s verejnými službami a infraštruktúrou - to všetko s nedotknutou prírodou doslova za dverami.

elements

Služby
a reštaurácie
poruke

Okrem toho osada ponúka aj dobrú dostupnosť bežných služieb ako sú potraviny, zdravotné stredisko s lekárňou, bankomaty, úschovňu batožiny a pod. V centre sa nachádza množstvo malých kaviarní a obchodíkov so suvenírmi.

Fanúšikov gastronómie poteší široký výber reštaurácií, ktorých menu zďaleka nekončí haluškami. Miestne podniky sa pravidelne umiestňujú v gastronomických rebríčkoch a presvedčia Vás, že aj pobyt na horách sa môže stať kulinárskym zážitkom.

„Ideálna kombinácia športového aj kultúrneho vyžitia
s nedotknutou prírodou
doslova za dverami.“

Aktivity v okolí

Krásne scenérie a turistika

Vydajte sa na výpravu do hôr! V blízkom okolí sa nachádza mnoho turistických chodníkov, medzi nimi aj napríklad trasa na jednu z najpopulárnejších chát vo Vysokých Tatrách - Chatu pri Zelenom plese. Pokiaľ ste dobrodružná povaha a lákajú Vás náročnejšie trasy, vyskúšajte si túru v sprievode horského sprievodcu!

elements
elements
elements
elements

Lyžovanie na najdlhšej zjazdovke v Európe

Rovnako i v zimnom období má Tatranská Lomnica čo ponúknuť! Miestne svahy uspokoja každého, od lyžiara - začiatočníka, až po skúseného freeridera.

„Navyše tu nájdete hneď niekoľko lyžiarskych naj. Nachádza sa tu napríklad najdlhšia zjazdovka na Slovensku, ktorá je zároveň najvyššie položenou zjazdovkou v strednej Európe.“

Táto zjazdovka má najvyššie prevýšenie: z Lomnického sedla, položeného v 2 196 m n. m., môžete zlyžovať až do Tatranskej Lomnice zjazdom dlhým 5,5 km.

Pokiaľ preferujete lyžovačku v pohodovom štýle, môžete si spríjemniť deň pauzou na medzistanici lanovky Skalnaté pleso. Odpočiňte si na miestnej slnečnej terase, vyrazte na prechádzku okolo plesa alebo navštívte tunajšie observatórium.

Okrem lyžiarskej „klasiky“ ponúka Lomnica tiež rad adrenalínových atrakcií ako je Snowbike, Skifox a Snowcoot. Miestnym terénom nepohrdnú ani milovníci skialpinizmu.

Cyklistika s výhľadom na hory

Dávate prednosť cyklistike? Vyberte si jednu z okolitých cyklotrás! Krásne výhľady si užijete, ak si dáte napríklad za cieľ „Štart“ - medzistanicu lanovky na Skalnaté pleso.

Výlet ratrakom

Pokiaľ chcete zažiť výnimočný večer vo dvojici, nechajte sa vyviezť ratrakom priamo na zjazdovku a dajte si tu spoločnú večeru, na ktorú len tak nezabudnete. A ak sa Vám nebude chcieť vrátiť domov, môžete tu rovno prespať - a vyskúšať si ako vyzerá taká noc počas horolezeckej expedície.

Bežky alebo skialp do Veľkej Studenej doliny

Užite si spojenie rozprávkovo zasneženej krajiny a aktívneho pohybu. Miestne bežecké trate majú viac ako 25 km a patria k tým najkrajším na Slovensku. Spokojní budú priaznivci klasického i korčuliarskeho štýlu.

Kontakt

Neváhajte sa nám ozvať